Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Leopoldovský jazdecký oddiel Oklahoma o.z.

Leopoldovský jazdecký oddiel Oklahoma

 

Slnko, sedlo, pohoda...

 

Aj takto by sa dalo nazvať podujatie, ktoré dňa 21.08.2016 organizoval Leopoldovský jazdecký oddiel Oklahoma, v spolupráci s mestom Leopoldov a za podpory Trnavského samosprávneho kraja. Aj keď spočiatku počasie usporiadateľom veľmi neprialo, keďže pršalo do popoludných hodín, i napriek tomu prišli návštevníci, ktorí si každoročný Deň v sedle pre deti a mládež nenechali ujsť. Okrem vozenia na koníkoch sa deti počas celého dňa zapájali do súťaží, v ktorých zbierali body a na záver vyhrávali pekné vecné ceny. Pomedzi súťažiach si v tvorivých dielňach vyrábali vlastné indiánske čelenky, alebo vytvárali omaľovánky s konským motívom, alebo maľovanie na tvár. Nechýbala ani lukostreľba, o ktorú bol veľký záujem. Vyskúšať si svoje schopnosti v streľbe z luku mohli nielen deti, ale aj dospelí. Na záver bolo vyhodnotenie o najšikovnejších účastníkov súťaží a rozdali sa výhry, nielen v podobe vecných cien, ale i pekných zážitkov. Nasledovalo vyhodnotenie lukostreľby, kde sa taktiež bojovalo o body. No a na záver, pre tých, ktorý vydržali až do konca bola opekačka pod indiánskym tee-pee Stanom. Nielen deti, ale aj rodičia odchádzali spokojní, so slovami tešiacich sa na ďalšiu podobnú akciu ©

  

Činnosť klubu počas roka 

Po zimnom období, na jar, sa prichádzajú návštevníci prihlasovať na hodiny jazdenia, ktoré trvajú počas celého roka, od skorej jari po neskorú jeseň.

Deň otvorených dverí sa konal 1. mája. Počas neho prebiehalo: vozenie na koni, prehliadka stajní a všetkých zvierat, ukážky športového jazdenia na koni, posedenie v príjemnom prostredí. O vozenie na koni bol veľký záujem, kobylka oddielu Dolly povozila až 60 detičiek.

Pre nepriaznivé počasie bolo zrušené branné cvičenie zo ZŠ Leopoldov i oslava MDD v Leopoldove.

V rámci akcie "Ukončenie školského roka, Vítanie prázdnin" v Leopoldove prebiehalo vozenie na koni a sprievodný program na koňoch na miestnom ihrisku.

Počas celých letných prázdnin deti a mládež denne navštevovali jazdecký oddiel, kde sa učili jazdiť na koni a všetky povinnosti okolo zvierat. Zapájali sa tiež do prác okolo stajne a do žatevných prác. Táborili, opekali si, vyrážali na výchadzky do prírody na koňoch i voze.

Dňa 08. septembra 2013 sa konali parkúrové preteky "Cena primátora mesta Leopoldov". Ide o najväčšiu udaslosť Oklahomy. Na týchto pretekoch štartovalo 41 jazdcov z celého západného Slovenska a súťažiacih prišlo podporiť približne 500 divákov nielen z Trnavského kraja.

Členovia leopoldovského jazdeckého oddielu Oklahoma sa zúčastňujú verejných jazdeckých podujatí po celom západnom Slovensku. Ich jazdkyňa Z. Hergezelová reprezentuje jazdecký oddiel už päť rokov. Ich mládež sa zúčastňuje súťaží s členmi oddielu, najskôr ako podkoniari (asistenti jazdcov), no po nadobudnutí skúseností sami ako jazdci.

Školský krúžok zo ZŠ Leopoldov poctil svojou návštevou areál nášho jazdeckého klubu. Deti si mohli pozrieť ako vyzerajú typické domáce a hospodárske zvieratá ako: husi, ovce, kozy, sliepky, kone, prasatá a mohli tak mať živý zážitok s veľkým gazdovstvom.

V rámci budovania klubu bol vytvorený prístrešok vo výbehu pre kone. Bolo vykonané zateplenie, oprava strechy v stajni. Boli vybudované dvere do stajne, zrealizovalo sa dokončievanie boxov a iné.

Dvere jazdeckého oddielu Oklahoma, ktorý sa nachádza v areáli Poľnohospodárskeho družstva v Červeníku, sú otvorené pre každého, kto má rád zvieratá a prírodu, aj v roku 2014.   

Kontakt na Leopoldovský jazdecký oddiel Oklahoma o. z.: http://www.oklahoma.wbl.sk/Co-ponukame.html alebo: Zuzana Hergezelová: 0903/415278 alebo 0910/370348 alebo 123zuzu456@azet.sk.

 

p. Galbička, Adresa: Osloboditeľov 40, 920 01 Hlohovec, Mobil: 0903 160 400


 

Počasie

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Vyhľadajte si svoje pozemky.

2. novembra 2017 vyšlo piate tohtoročné číslo časopisu Leopoldov

4. septembra 2017 vyšlo štvrté tohtoročné číslo časopisu Leopoldov

6. júla 2017 vyšlo tretie tohtoročné číslo časopisu Leopoldov

2. mája 2017 vyšlo druhé tohtoročné číslo časopisu Leopoldov

27. februára 2017 vyšlo prvé tohtoročné číslo časopisu Leopoldov

21. decembra 2016 vyšlo šieste číslo jubilejného 30. ročníka časopisu

Využite novú funkciu webovej stránky mesta Leopoldov!

webygroup

Úvodná stránka